Aile Danışmanlığı

İletişim, doğal olarak hayatın içinde öğrendiğimiz bir süreç. Ancak her insanın iletişim kurma şekli farklı. Geçmişten getirdiğimiz kırgınlıklar, mutlu olduğumuz konular, travmalarımız, beklentilerimiz, öğretilerimiz bugün sevdiğimiz, ilişki içinde olduğumuz kişi ile nasıl bir iletişim kuracağımızı belirliyor. İletişim biçimimiz ilişki kalitemizi etkiliyor.

Aile içi iletişimde önemli olan en temel konu olan saygı, çoğu zaman ilişki yıllandıkça gözden kaçırılıyor. Problemlerin temel olarak başladığı nokta işte burası. Mizaçları farklı iki insan biraraya geldiğinde, aralarındaki saygı ilişkisi zedelendiyse iletişimi yeniden kurmak gerekiyor. Zamanla unutulmuş ilişkinin güzel değerlerini yeniden hatırlamak ve şekillendirmek için seansların başında genel bir ilişki değerlendirmesi yapıyorum. Sırasıyla öfke ve kırgınlıkların ortaya çıkması, olumsuz duyguların boşaltılması, geçmişle ilgili değerlendirmeler, bireylerin kendilerini ve partnerlerini bağışlaması, sonraki aşamalarda yeni planlar ve var olan güzel değerlerin farkına varılıp, güçlendirilmesi üzerine çalışıyoruz.

Her birey nasıl bir diğerinden farklıysa, her ilişki, benzer yanları olsa da diğer ilişkilerden farklıdır. Değerlendirmeleri çiftlere göre yapıyor ve yol haritasını danışanlarımı tanıdıktan sonra çıkartıyorum.

Mutlu ilişkiler mucize değil. Her mutlu birey, mutlu çift olmaya adaydır. Mutlu çift olmak için öncelikle bunu istemek gerek.

İlişkinizde yaşadığınız problemlere başka açıdan bakmak, çözmek için destek almak isterseniz birlikte çalışabiliriz.

İlişkinizde her şey yolundaysa fakat kendinizi anlaşılmamış hissediyorsanız, bir uzmanın olduğu ortamda kendinizi ve sevgilinizi/eşinizi dinlemek isterseniz birlikte çalışabiliriz.

İlişkinizin geleceği için tanımlamakta zorlandığınız, tanımlayamadığınız endişeler hissediyorsanız birlikte çalışabiliriz.

Anne-Baba rollerinizle ilişkinizi dengeleyemiyorsanız birlikte çalışabiliriz.

İlişkinize başka açılardan bakmak ve değerlendirmek istiyorsanız birlikte çalışabiliriz.

Aile olmak çok güzeldir. Ancak mutlu bir aile olmak çok daha güzeldir. Mutlu ailelerin temeli mutlu çiftlerin çoğalması dileğiyle.